IC Eenige weken later werd door van der Beek de Japansche officiersopleiding besproken, een on derwerp van zeer groot actueel belang, speciaal voor onze toekomstige tropische officieren. Hoewel in chronologische volgorde niet goed vol gend, dienen hier direct vermeld te worden de avonden gevuld door de G-raaf met „de Engelsche officiersopleiding" en die door Duinker, die met een kortedoch zeer duidelijke bespreking van het leven in St. Cyr voor den dag kwam. Hier en daar wat oppervlakkigwerd het ontbrekende door onzen beschermheer, den 1ste Luitenant der Genie, P. W. Scharroo, en door van Steenbergen aan gevuld. Krul voerde daarna het woord. Zich tot taak gesteld hebbende een serie avonden te vullen, is hem dit helaas niet gelukt. Zijn rede over „Ont wikkeling" was te meer merkwaardig, daar dit het eerste niet-militaire onderwerp was, dat be handeld werd. Tot debat was geen lust; men waagde zich er niet aan. Zoo langzamerhand begonnen de vergaderingen te lijden aan uitputting van levenskracht, een ge woon verschijnseldat zich bij meerdere cadetten- vereenigingen periodiek zoo tegen Paschen voor doet. De vergadering tenminste, waarin van Cleeff den liedendaagschen stand van het vraagstuk „Ge neeskundig onderzoek vóór het huwelijk" uiteen zette, was zeker niet te druk bezocht. Voor een klein, doch dankbaar publiek werd het genoemde onderwerp ten gehoore gebrachten daarna levendig besproken. Dit was de laatste vergadering.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1914 | | pagina 109