CXIX Met den vóórlaatsten trein kwamen we en vonden de oude cantine, die gevuld werd door het gekrijsch van de ouderenwaar de baren geen ruimte genoeg meer overbleef om hun lieflijke aanschijnen aan een ieder te presenteeren. Om te beginnen, zooals we van plan waren voort te gaanzochten we onze horizontale projectie in een luie stoel en verkwikten ons moede lichaam met een kopje thee een rusje, een boterkoekje. Totdat we ons nacht leger gingen opzoeken, de hokchefs ontdekt werden, het aanschijn van den sergeant-surveillant met daarin gedetacheerd sigarenpeukje zich tusschen de beschotten vertoonde en ons beduid werd, dat we an moesten maken. De kisten waren op de bovenste verdieping ver dwenen. De Senaat was gekozen. De zaak draaide de eerste weken vóórt. De baren waren „nóg stommer dan andere jaren hoe gauw kun je toch je jeugd en je zélf vergeten! De baren vertoonden hun kunsten op de Barenfuif die hélaas geen Réunistenfuif meer mag heeten. De baren foven Herstel van Onafhankelijkheid. Nu liep iedereen met z'n handen in z'n zakken en een sierlijk gleufje in het bovenvlak van z'n kwartier petje. Men voste op 't laatste moment, klompjes- gewijs rondom de kachelz'n repetities men toerde men zat in de C-fuif. Totdat Sinter klaas z'n surprises over de jeugd kwam uitstrooien, het avondeten was afgezwaaid, we hoorden een paar voordrachten en gingen naar bed. De gebruikelijke secunden-kalenders waren weer aangelegd: eiken dag een zwart hokje méér op

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1914 | | pagina 131