55 dezen avond te doen slagendoch het beschikbaar stellen van den, voor velen, toch reeds zoo be perkten vrijen tijdis met succes beloond geworden en ook deze tweede avond zal in dankbare herinne ring blijven. Den Jongeheer Zoetjes met vele, bij het publiek in den smaak vallende zuurtjes, komt voor zijn verdienstelijk spel een woord van lof toe; evenals aan de artiestendie hoewel niet zoo dade lijk op de planken op den voorgrond tredendedoor hun verdienstelijke muzikale begeleiding en hun décors tot het welslagen van dien avond hebben medegewerkt. Een gebraden kip, die de eenige vertegenwoor digster was van alle in Luilekkerland voorhanden zijnde lekkernijen, werd gedurende de nafuif met het Strijkje deels verorberd en later door eenige kannibalistisch aangelegde heeren verder toegeta keld of liever afgetakeldterwijl de minder smake lijke ruïne den volgenden morgen den publicator nog eenige momenten versierde (kippen schijnen altijd te weten, waar zij in den smaak vallen). Een collecte, den volgenden dag in de eetzaal gehoudenzorgde er voor, dat Juffrouw Stikum over eenig kleedgeld kon beschikken en hare vele toiletten kon betalen. Ofschoon na Paschen de verschillende examens als dreigende spoken alle aandacht op zich trachtten te concentreerenbij Stikum hadden ze vooralsnog geen succes en eerst op 30 April konden we als overwinnaars uitbrullen, gelijk de bekende heerendie voor een groot deel Amsterdam's bevol king uitmaken,,'tZijn de laatste mooie van 't jaar." Dit programma werd met het oog op den geringen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1914 | | pagina 207