59 weg, zonder te zien. Ver over de langzaam glooi ende helling van den berg staart hijver over het daldat daar onder hem ligtver over de bosschen, die zwarte, mystieke vlekken tegen den blauwen achtergrond Voor hem uit, ver achter dal en bosch, wordt de lucht vreemd-mooi gekleurd. Roode en oranje en gele kleurenbundelsdie zich deelen, en weer samenkomenver uitdeinende over den diepblauwen hemel en die liooger klimmen en breeder groeien en sterker kleuren, tot daar, statig en grootsch, een lichtbol oprijst, langzaam zich verheffend boven het woud. De nieuwe dag wordt geboren De jonge officier staart ver weg. Zijn oogen worden getroffen door de eerste lichtbundels en als hij die vredige pracht aanschouwtkomt een mach tige ontroering over hem. Zijn slanke gestalte buigt zich voorover; hij schijnt den nieuwen dag eerbiedig te groeten. Na eenige oogenblikken richt hij zich weer op en een glimlach verschijnt om zijn lippen. Het prachtigeverheven schouwspel voor zijn oog schijnt zijn stemming van neerslachtigheid te doen ver dwijnen. Zijn oog glinstert overmoedig. Deze dag zal hem eer en roem brengen, waarnaar hij zoo lang heeft gestreefd. Deze dag zal bewijzen dat de Russische soldaat even moedig is als de Japanner dat de officieren van den Czaar hun leven veil hebben voor hun vorst; dat de groote Russische Beer eindelijk zijn klauw zal uitslaan om met één slag van zijn reusachtigen poot den kleinen Japanner te vermorzelen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1914 | | pagina 211