LXXXIX terrein het onderspit werd gedolvenwas de laatste kans ter ontkoming aan het degradatiegevaar ver keken. Thans, nu het begin van het einde was aan gebroken ving men aan meer serieus de zaak aan te pakkenmaar te laat. Tweemaal moesten wij de meerderheid van U. V. Y. erkennen en daar mede had Yelocitas als Eerste Klasse Yereeniging „oogenschijnlijk" opgehouden te bestaan. Want allerwegen meende men reeds, dat onze spelers hun voetbalbullen wel aan den kapstok konden hangen en trachten in het edele dam-, domineer- of kienspel vergetelheid te zoeken. Maar wat geschiedde? Reeds lang werd door talrijke Yereenigingen uit Brabant en Limburg een actie gevoerd om te komen tot de oprichting eener Zuidelijke le klasse-com petitie. En deze sneeuwbaldie reeds een paar jaar aan het rollen was, bleek op de Algemeene Ver gadering der N. Y. B. tot eene lawine te zijn aan gegroeid. Bij acclamatie werd daar een door de Vergadering opgeworpen voorstel aan het bestuur, om te geraken tot de oprichting der Zuidelijke le klasse, aangenomen. Met het gevolg, dat het bestuur aan dezen luiden roep wijselijk gehoor gaf en een Zuidelijk le klasse-district schiep bevattende de 6 volgende clubs: Wilhelmina, Yelo citas 't ZesdeWillem IIM. Y. Y. en Y. Y. Y. Als een lot uit de loterij behielden wij dus het (zij het dan ook Zuidelijk) Eerste-Klasseschap waarbij wij echter voor goed afscheid moesten nemen van onze Westelijke Zusterverenigingen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1914 | | pagina 99