CVI Januari bracht ons ijsdagen, waardoor de tijd omvloog. Vooral de bekende Zondag, toen we onder leiding van den kapitein Blaauw een uit stapje op de schaats naar Hoorn maakten, zal bij velen nog lang in de herinnering voortleven. Maar ook de winter nam afscheid en de lente deed hare intrede en met haar begon de gezel ligste tijd op de C. S. De banken op 't Voor terrein werden weer geplaatst, het „buitenterreintjes fokken" trok hoe langer hoe meer liefhebbers, en ook de cantinedeuren werden geopend om zon en frissehe lucht te doen binnentreden. Afzonderlijke vermelding verdient zeker het „Strijkje" dat zooveel heeft bijgedragen tot ver hooging van de gezelligheid in de cantine, en dat zelfs nu in de heerlijke zomeravonden zich buiten hooren deed. Een woord van warme dank aan hen, die daarin medewerkten is hier zeker op zijne plaats. Helaas, een assaut mocht niet gehouden worden. In plaats daarvan trad een uitgebreid concours op allerlei gebied. Groot fanatisme werd hiervoor betoond en bijna allen namen aan den een of anderen kamp deel. De resultaten toonden onmiskenbaar aan, dat er goede krachten in ons corps aanwezig waren, wat toch niet anders dan tot eer strekken kan. Eveneens dient vermelding, dat in den loop van het jaar een Portugeesch officier de C. S. bezocht; deze officier hield in ons land verblijf om de Nederlandsche officiers-opleiding te bestudeeren. Langzaam, maar steeds nijpender naderde het examenspook. Meer en meer kwamen we onder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1915 | | pagina 114