LXX Het programma voor Maandag luidde: muzikale reveille, geblazen door onze eigen muziek en de stafmuziek, waarna de officieele opening van het feest door den gouverneur zou volgen, 's Middags een wapenfeest, dat zou bestaan uit: schermen te paard (Jeu de Rose), staafoefeningenAtjeh-episode voltige, polsstokoefeningen, wielrijden en zit- oefeningen, terwijl die dag besloten zou worden met een uitvoering in Concordiawaarop een bal met souper zou volgen. Dien avond zou de laatste stoot pas om 8L/4 uur voorin, gegeven worden. Den volgenden dag, zooals zich laat begrijpen, later reveille en een militaire marsch door de stad 's middags kermesse in de excercitieloods met na dansen, diner op de Academie, en lest best, uit voering van Stikum op de Soos. Vooral dat onschuldige woordje souper had heel wat stof opgeworpenmaar ten slotte stond het er dan toch. Toen nog enkele dagen ons van de feesten scheid den kwam op de bewoners van het 85-jarig oudje een koortsachtige gejaagdheid neerstrijken; dit moest nog gedaan wordendat mocht men vooral niet vergeten. Nijvere handen deden meters touw veranderen in groene slingershet voorplein werd herschapen in een arena, waarin straks de gladia toren der twintigste eeuw zouden binnentreden. Hoewel de generale repetitie een cavalerist een bloedige hoofdwonde deed oploopen en een ander tot de overtuiging bracht, dat je beter met een veer dan met een ijzeren staaf geaaid kunt worden, gingen wij goedsmoeds de groote dagen tegemoet,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1915 | | pagina 78