LXXVI van onze gouverneur tot generaal-majoor vreugde bij ons, hoewel die vreugde een schaduwzijde had. Iedere medaille heeft immers haar keerzijde. 'sAvonds, toen de benoeming bekend werd, brachten wij Zijn HoogEdelgestrenge een warme ovatie voor zijn woning, waarop de cantine open bleef en de stafmuziek haar lustige tonen deed schallen (soms wel wat te hard voor de broeders in de buurt van de artillerie teekenzaal) terwijl de gouverneur met zijn gasten ook nog eenige oogen- blikken in ons midden kwam en met ons een kopje thee dronk. Dit alles was de lichtzijde van de benoeming; de schaduwzijde was echter, dat wij, en voor namelijk de Academie, den gouverneur voor den langsten tijd gehad haddenen het deed ons aller hart goed te vernemendat Zijn HoogEdelgestrenge ook tegen zijn onvermijdelijk vertrek van de Academie op zag. Hoewel de carnavalstijd voor ons weer vroolijke dagen bracht en onder de domino's verdacht veel model-schoentjes te voorschijn kwamenwas toch de fine-fleur van den carnaval af, evenals van het voetbalgedoe van Velocitas, maar na tijden komen weertijden, zullen we hopen. Onder degenen, die dit jaar de Academie ver lieten, was vooral professor Grotendorst een der meest sympathieke figuren. Veertig jaren had professor Grotendorst achter zich, waarin hij zijn beste krachten aan zijn arbeid had gegeven. Wel verdiend was de rust die de professor kreeg en welgemeend de huldiging, die wij hem brachten,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1915 | | pagina 84