cm Uit liet gedenkboek van de Academie blijkt dat deze Inrichting herhaaldelijk is vereerd door be zoeken van leden van het Koninklijk Huis. Zoo heeft onze tegenwoordige Koningin in 1894 dus reeds op 14-jarigen leeftijd een bezopk aan de Academie gebracht; terwijl Hare Majesteit in 1905 met den Prins der Nederlanden op den Ben Juli andermaal hier is geweest. Het was een prachtige zomerdag. Te 12 uur had op het achterterrein een schitterende revue plaats, die ik de eer had als Eerste-Officier te commandeeren. Er werd magnifique gedefileerd nog op de oude mooie manier met pelotons in front. Vervolgens werd H. M. in deze zaal door Officieren en Ambtenaren een déjeuner aangeboden; en daarna werden door de cadetten op het zij terrein oefeningen vertoond in den geest, zooals we ze straks op het wapenfeest hopen te zien. Bij Haar vertrek van de Academie werd Hare Majesteit door de Cadetten een uiterst warme ovatie gebrachtdie het een lust was bij te wonen. Sedert heb ik, telkens als ik het voorrecht had met de Koningin een kort gesprek te mogen voerenondervonden hoe Hare Majesteit zich steeds voor de Academie is blijven interesseeren. De vorige week heb ik per brief de Koningin in kennis gesteld met het voornemen dit feest te vierenterwijl ik daarbij een feestprogramma heb overgelegd. Ik vermoed dus, dat de gedachten der Koningin vandaag wel eens een oogenblik te Breda zullen verwijlen. Maar nog veel vaster ben ik er van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1916 | | pagina 113