óxV tentie", een zeer bekend stuk van een auteur van naam (maar cle naam ben ik helaas kwijt). Verder nog eenige voordrachten enz. Toen kwam de clou van het afgeloopen jaar. Schrikt niet, lezers en lezeressen! Er werd opge voerd: Pro Domo. Waarachtig 'tstaat er: Pro Domo!!! Het werd gespeeld door Stiekum in de bovenzaal van het Zuid. Ging het? Ik waag het niet critiek uit te oefenen, zooals ik De Duivel critiseerde. 'tls begrijpelijk waarom niet. Maar alleen het feit! Natuurlijk, 'twas weken lang in studie geweest (nietwaar acteurs en actrices?), 't was moeilijk. Maar ten slotte toen het ging toen ging het werkelijk! De Kroonprins was onberispelijk in zijn keurige, moderne, vorstelijke uniform; de dochter van den Graaf de Gransé was allerbekoorlijkst (nietwaar ach neen ik vergat het haast: Stiekum noemt geen namen!) en de Graaf zelf? Enfin, laat ik kort zijn: de groote Bouwmeester kon niet in zijn schaduw staan en gedurende het laatste bedrijf heb ik tranen zien schemeren in veler oogen! En dat kwam heusch niet door het lachen en een militair is toch hard nietwaar en werkelijk niet erg gevoelig. Alleen was het jammer dat dien avond de zaal zoo slecht was bezet. Wat was daarvan de reden Booze tongen mompelden dat de „Durchschnitt- cadet" zich nu eenmaal altijd verveelt als er geen „dames" in hun midden zijn en dat ze daarom liever naar het Hof van Holland gingen. Anderen bromden dat 't tegen het eind van de maand liep en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1916 | | pagina 129