CXVII Ten slotte verscheen nog „De Weduwe Hansen", waarover alleen kan worden gezegd dat het kennen der rollen over het algemeen beter, en de belang stelling grooter had kunnen en moeten zijn. En zöo kwam al spoedig het Kerst verlof. Na deze beknopte bespreking van Stiekums prestaties zooals deze aanschouwd werden door het publiek in de zaal, zou ik de lezers en lezeressen nog wel een kijkje willen gunnen achter de schermen, maardan zou Stiekum niet langer Stiekum zijn. Een heel klein tipje van het gordijn dat. het Heiligste der Heiligen voor het leekenoog vei bergt, wil ik niettemin voor de nieuwsgierigen op lichten Aan ^de inrichting van het tooneel wordt de laatste hand gelegd. De commissarissen van materieel zijn in fantastische costumes druk bezig de coulissen te verwisselen. Dit geschiedt een voudig door de groflinnen achterzijde van het doek met enorme hoeveelheden houtskool te beschilderen, totdat plotseling voor de verbaasde oogen het kerkportaal uit Pygmalions eerste bedrijf, streng in stijl gehouden, verschijnt. A^ervolgens wordt het tooneel ontruimdstoelentrappenbanken waterglaasjes, enz., worden achter de coulissen opgestapeld en de commissarissen die tevens acteur zijn, gaan hun toilet verder voltooien. Een nauw gangetje voert van het tooneel naar de kleedkamer. Hier is het een chaos van menschen in de meest wonderlijke kleeding, heeren en dames helpen elkander met een heerlijke naïviteit aan hun toilet,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1916 | | pagina 131