CXVIII Anderen geven een boksvoorstelling tot verdrijving van de zoo lastige „Bühnenfieber", die overigens onder Stiekums acteurs en actrices niet zeer ge vaarlijk woedt. Een van de actrices nipt gracieus uit een klein „spraakwaterglaasje". En temidden van dit geroezemoes van af- en aanloopende menschen, die en passant nog eventjes nauwkeurig afspreken wat ze nu straks op het tooneel zullen beweren, is de adviseur-regisseur druk bezig met liet schminken der artisten. De vleermuisbrander verspreidt een dansendweifelend licht, maar Sjelly's hand is vast; met energieke, korte streken worden wenkbrauwen en oogen ge schilderd, wordt het rouge op de lippen gebracht, een „tache de beauté" aangebracht,klaar! Wie volgt Tot allen gereed zijn en het spel kan beginnen. Dan begint Sjelly's taak als artist èn als regisseur. Dan houdt hij een wakend oog op het geheel zorgt voor de goede inrichting van het tooneel, voor het tijdig opkomen der spelers, voor het redden van een pijnlijke situatie en vertolkt ondanks al die bijkomstige drukte zijn rol op een wijze als niemand anders. Sjelly, kerel, een woordje van welgemeende hulde is hier zeker op z'n plaats. Je wist door je vele practische wenken en raadgevingen, door je onvernietigbare opgewektheid en geestigheid de noodige spelkennis en het even zoo noodige opti misme aan de spelers bij te brengen en steeds wist je het publiek te boeien en te amuseeren. Je deedt al heel veel voor Stiekum, Sjelly, en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1916 | | pagina 132