GXXI oefening en zuinige omgang met het materieel. Maar er waren zoo'n paar heeren toevallig meestal dezelfden die vèèl liefhebberij hadden om fraude te plegen; zélfs tegen de academiebe palingen die bij maandonkere nachten bezoeken brachten aan de Duivelsbrug, om daar in hun roeiplunje onder het schemerlampje thee te drinken in de waranda. Die tusschen de pijlers van de poortbrug doorkwamen glijden het ijzer- draad tegen hun gezichten kregen en heel bandietachtig de boot naar binnen droegenonder het fluiten van de valse des ombres. Die de meest luie houding hadden uitgevonden, om in een kano te liggen slapenin de brandende zon en plein midi liefst in den examentijd en dan wakker wordendegauw even compagniesschool hielden in de singel. Die Indianenmanoeuvres hielden op 't kleine Selieveningen en boerenjongens gingen halen en boerenmik met spek aan de Emer, en dan te laat aari tafel kwamen. Maar al die culpose delicten hebben maar weinig ongelukken tengevolge gehad. Een enkelen keer viel je eens in het water een van de fanatiekelingen verloor de helft van zijn pink. 't Is vrèèselijk zieliglezeressen maar weest gerust 't vingertje is weer bijgeplakt met een echt waai loos stukje huid en ziet er weer uit om in te bijten: zalig. Toen het examen voorbij was, èn 't verlof, werd het bestuur om studie en nog dringender redenen een beetje gewijzigd. De winter kwam zoo zoetjes aan al bleef het subtropische maximum permanent op zijn

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1916 | | pagina 135