28 Ziel en hooger nog steeds steeg in ben de ver goddelijkte Liefde voor hunne Goden-voorgangers Maar éénmaal kwam de alles-vernielendedood- en-vernietiging-brengende vloedgolf der barbaren volkeren dreigen rondom het land van Castellinië. De nabuurrijken Bolynië en Falogatia werden overstroomd door de roode bloedzee en 't spattend schuim werd gedreven naar Castellinië's grenzen. Toen was het dat alle weerbare dapperen van het land zich opmaakten tot den strijd tot vernietiging der wilde, aandruischende cohorden, die met hun bruten blik van al-vernielers geen acht sloegen op wat schoon en heilig was. En de Castelliniërsdie niet ten strijde trokken, verborgen hunne schatten van kunst en wijsheid in diepe, nauwelijks toegankelijke spelonken. Uit de Tempels werden beelden en kostbaarheden gehaald en in veiligheid gebracht. De Academici gingen op naar de Piazza Amusementana en knielden neder in vroom gebed aan de voeten van hunne godenvoordat zij zich begaven onder het angstige volkom met hun woord de zwakken en gebrekkigen te troosten en de laffen te wijzen op hun plicht. Zij verlieten het paedagogicum en verspreidden zich over het rijk van Castellinië in kalme, be rustende afwachting van wat komen zou. En het gansche volk van Castellinië werd bezield door de kalmezekere kracht die van hen uitging en alle weerbaren stonden als een onvernietigbare rots gereed om de aanstortende woeste barbarenzee te doen uiteenspatten,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1916 | | pagina 231