LXXV de laatste jonkers him koffers en detachementskisten hadden gepakt enmet vluggen tred de brug over gestapt waren om al het theoretisch geleerde ot niet geleerde, in de diverse detachementsplaatsen in praktijk te gaan brengen? Dat is zeker, de jonkers zelf, wisten het niet. Zij wandelden de poort uit zonder zelfs een afscheids- blik te werpen op het grijze, vierkante gebouw, dat hun immers over een paar maandjes weer een welkom zou toeroepen Juli ging voorbijzooals die maand iedei jaai voorbij gaat; warme dagen, regendagen, dagen van zwaren dienst, dagen van zalig-niets-doen. Dn de avonden waren als alle Juli-avonden: soms zwoelwarmangstig-drukkend naheeten zonnedag, avonden van lekker-lui zitten in gemakkelijke lieten stoelen van buitensociteitenavonden van rustig- kalm wandelen door stille, eenzame boschweggetjes alleen met onze gedachten ofniet alleen; en ook avonden van druiligen regen, waarop mets, niets beters te doen was dan te zitten lezen o praten rond koffiehuistafeltjes. En zóó rustig en kalm verliep die eerste maand van het detachementdat geen van ons het groote Gebeuren voelde naderen Maar toenopeenswas het er. Het ongelooflij te was gekomenEn twee dagen vóór ons lang-verbeide verlof, kwam het eerste offlcieele besluit, dat ons eigenlijk pas de ernst van den toestand deed inzien; we werden geconsigneeu De teleurstelling, dat het verlof hierdoor aan onzen neus voorbijging, werd opgeheven door het ver-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1916 | | pagina 85