74 niet zeggen dat een en ander aan onze verwachtingen beantwoordde. Ik geloof, dat we hier op een zeer merkwaardig punt van de geschiedenis der „Algemeene" zijn gekomen. Het tweede jaar, dat van zijn langdurige detacheering terug kwam, had bij den troep veel aan athletiek gedaan en begon op de Academie met veel vuur de goede zaak voor te staan. De athletiek kwam „er in zoo zelfs dat toen de warme dagen kwamen, het schermen er om verwaarloosd werd. De vereeniging sloot zich aan bij de N. A. U. Verschillende leden drongen er sterk op aan, in wedstrijden te mogen uitkomen. Helaas stuitte dit op zeer veel bezwaren. Ondanks alle bezwaren werden er door enkele onzer leden verschillende medailles veroverd. (Zie onder Varia „safety racer De uitslag van het onderzoek tot toekenning van het Militair Vaardigheidsdiploma was voor de cadetten werkelijk goed. Een groot aantal tweede jaars behaalden het diploma te Bergen op Zoom. Zij zijn veel dank verschuldigd aan Luit. Dijxhoorn, die door zijn bemoedigende woorden, zijn zelfopofferende hulp een groot aandeel had in dit slagen. Het jongste jaar dat op detache ment was, het zich in dezen evenmin onbetuigd. Ook daarvan slaagden er velen. De ploeg, die naar de Leger- en Vlootwedstnjden werd afge vaardigd, bracht nog eenige personeele prijzen mee en kwam in het algemeen goed voor den dag. Dat er niet meer prijzen behaald werden, is te wijten aan de gebrekkige training. De nogal zware diensten die I.I.' te verrichten had, maakten alle oefeningen na afloop daarvan haast onmogelijk. Toen het athletiekseizoen begon te verloopen, kwam het schermen weer meer tot zijn recht en eischte zijn getrouwen aanhang terug. Het groot getal meesters op een of meer wapens bewijst, dat veel van het verzuim van het zomerseizoen werd goed gemaakt en de goede wil bestaat .het schermen in eere te herstellen. Thans is w^er de Academie in haar oude doen. De drie

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 100