het corps beteekende. De directeur zelf, de kapitein W. Kaas, nam nu de leiding van het corps op zich Allen, die dit cursus jaar hebben meegemaakt, weten hoe, ook door zijn gewaardeerde hulp, dit voor ons in veel opzichten een succes geworden is, in 't bizonder wat betreft de onderlinge verhouding in het corps. Nog een ander verlies leed onze school tijdens de mobilisatie. Had reeds verleden jaar een der hoofden van onderwijs, de lector Altena de C.S. moeten verlaten, enkele dagen voor onze terugkomst was majoor A. Buitendijk ongesteld geworden, wat hem noopte eenigen tijd later zijn arbeid aan en voor de C.S. neer te leggen. Het gaat buiten ons bestek nog eens te herin neren aan alles wat majoor Buitendijk voor de school heeft gedaan, maar zeker is het, dat de C.S. en majoor Buitendijk in de ge dachten van oud-C.S.ers onafscheidelijk zijn en naar we kunnen verzekeren nog vele jaren zullen blijven. De cursus bracht ons een groot aantal fuiven. De gewone barenfuif werd op 20 November door een herdenkingsfeest van ons éénjarig cadet-zijn gevolgd, welke beiden echter verre overtroffen werden door de Kerstuitvoering. Na het Kerstverlof met al zijn huiselijke genoegens, begonnen we met nieuwenjnoed. Er werd een plan op touw gezet, een Paaschassaut te organiseeren, welk plan, als we den naam „assaut" buitenspel laten, schitterend is geslaagd. Op 20 November debuteerde de eerste Alkmaarsche Cadetten Tooneelvereeniging ,,'t Cabinetjeen het bleek, ook bij volgende fuiven, dat het jonge zusje van het Breda'sche „Stikum" een veelbelovende baby was. Het Paaschverlof viel juist in den tijd dat de verloven inge trokken waren, zoodat we die dagen op de C.S. doorbrachten. Na Paschen begon het examen alweer te naderen voordat echter die slotspurt naar een plaatsje op de K. M. A. of in 't tweede jaar aanving, moest de uil volgens oeroude-traditie nog aangekleed worden. In een nacht van Zaterdag op Zondag werd met veel cere monieel het beest in groot tenue gestoken. We voegen hier 111

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 143