slechts even aan toe, dat het beeld der wijsheid den ganschen Zondag ten aanschouwe van een talrijk publiek heeft geprijkt en dat aan de buitenwereld dit jaar de gelegenheid dus weer te over was wijsgeenge opmerkingen te doen hooren, zooals die van verleden jaar „dat wijsheid en de militaire uniform te zamen een parodie van beiden maken". In 't corps zelf had 't uitbreken zooveel lust tot navolging gewekt dat voor den volgenden nacht een gecostumeerde voetbal match uitgeschreven werd, die schitterend slaagde. 't Was een ongekend schouwspel de schimmen van bijna ge heel C.F.C. midden in den nacht en negligé in fanatieke actie te zien. Ondertusschen demonstreerden een zestal heeren voor de natuur lijk schaarsch opgekomen toeschouwers hoe uitnemend de C.S. gracht geschikt is voor watersport en bewezen daarmee dat de bekende beschouwingen over het nut van roeien voor aanstaande officieren zelfs in Alkmaar ingang vinden. Natuurlijk bleven de gevolgen van dit vergedreven sportfanatisme met uit. Het geheele corps werd met acht dagen kolonie gestraft. Die zes dagen want wegens 't goede gedrag van 't geheel werden er twee geschonken zijn vlug voorbij gegaan. Groote velddiensten werden georganiseerd en Bergen aan Zee telde eens 't geheele Cadettencorps onder haar badgasten. Na een weekje was ook dit „lijden" voorbij en verlieten we de C.S. voorgoed of tenminste voor een langen tijd. Een gezellig jaar is voorbij gegaan 112

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 144