veel gepresteerd toch zijn er goede vorderingen gemaakt. Het vorige jaar was noch aan gymnastiek noch aan schermen veel gedaan. We moesten van voren af aan beginnen de vroegere instructeurs gaven weer lessen en alles ging naar wensch. Na tuurlijk was ook dit jaar in het begin het traditioneele fanatisme te bespeuren maar hoe gauw was dat afgeloopen Den enkelen, die bleven, zij dan ook alle lof toegezwaaid zij hebben op de verschillende fuiven getoond, dat er ook nog gefutpeed werd. Er is zelfs in den loop van den cursus nog een turnwedstrijd geweest, waaraan verbonden een athletiek dito. Ook voor het schermen was in het begin genoeg fanatisme. Het O. en J. J. stonden bij het begin van den cursus, op enkele uitzonderingen na, door de reeds bovengenoemde reden, bijna gelijk in capaciteiten. Zoo begonnen we met dubbelen ijver. Velen vielen uit, maar enkele sterkeren die bleven, beten zich op de tanden om vol te houden er was kans op meester- en prevót- examens. Enkelen hebben dan ook den degen verworven en verscheidene werden prevót. We zijn onzen dank verschuldigd aan de leden van de examencommissie, die zoo goed waren geheel belangeloos hun vrijen tijd voor ons beschikbaar te stellen. Tevens brengen we langs dezen weg nogmaals hulde aan onzen beschermheer, die met de instructeurs, zich geen moeite gespaard heeft ons te steunen. We hopen van harte, dat de vereeniging zich in de toekomst in een hoogen bloei mag verheugen. Namens het Bestuur, De Secretaris. 115

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 147