VOORWOORD. Hoewel de cursus dit jaar later dan gewoonlijk begon en de almanak reeds twee jaar achtereen pas in Juli was verschenen en dit langzamerhand gewoonte dreigde te worden, hoopte de Redactie dit jaar er toch in te kunnen slagen, ons jaarboekje weer op den normalen tijd te doen uitkomen. Door moeilijkheden, veroorzaakt door de firma Broese Co. en den Bond van Boek drukkers is ons dit echter verhinderd geworden. De algeheele voorbereidingstijd heeft nu toch slechts een half jaar bedragen natuurlijk zou de almanak beter zijn geworden, vooral wat betreft mengelwerk en teekeningen, hadden we een vol jaar gehad, maar toch koesteren we de hoop, dat dit boekje zich niet in slechten zin van zijn voorgangers zal onderscheiden. Leering geput hebbende uit de lijdensgeschiedenis der uitgave van het vorige jaar, heeft de Redactie de geheele uitgave een ingrijpende verandering doen ondergaan. Waar vroeger steeds de bewerking in meer dan één hand berustte, waarbij de geregelde samen werking om allerlei redenen zoo nu en dan wel eens stokte, zijn we er nu in geslaagd alles bij elkaar te houden, waartoe we in staat zijn gesteld door de zoo welwillend aangeboden medewer king en deskundige hulp van den Majoor Batenburg, directeur van de lithographie der K. M. A., wiens practische wenken ons vooral van onschatbaar nut zijn geweest. Het is dan ook zeker niet misplaatst, wanneer we hem niet alleen onzen dank, maar dien van het geheele corps aanbieden. Dan verheugt zich de almanak dit jaar in het bezit van een IX

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 15