X nieuwen band, door een der medewerkers geteekend, terwijl we ook gebroken hebben met het oude formaat, de soort papier en de vervelend wordende letter. Een zeer belangrijke verandering mag wel genoemd worden de splitsing van het mengelwerk, waarmee we gepoogd hebben een einde te maken aan het gejammer, dat na het uitkomen van eiken almanak tot nu toe opsteeg over de hutspotachtige samen stelling van dit gedeelte. We hebben zooveel mogelijk trachten te voldoen aan de talrijke en verschillende aanvragen om toch vooral veel „lollige" stukjes, stukjes Academieleven, militaire dingen, enz. op te nemen en hebben deze samengebracht in het mengelwerk. Voor degenen, die er gaarne van op de hoogte willen komen, wat er door leden van het corps op literair gebied gepresteerd wordt, hebben we eenige stukjes kunnen samen brengen onder den bescheiden naam van „Letterkundige Proeven" waarbij de nadruk zéér op „Proeven" wordt bedoeld. We hopen, dat deze splitsing voortaan altijd mogelijk zal blijven. Voor die heeren, die zelf nog slechts als eenig besef van literatuur een vage herinnering hebben bewaard van slapend doorgebrachte lesuren in dat vak op de H.B.S -banken, maar die er toch een zeker behagen in scheppen, om alles op de onbe- nulligste wijze te becritiseeren, daarbij een belachelijk misbruik makende van het woord „sentimenteel zijn de letterkundige proeven natuurlijk niet geschreven zij worden beleefd verzocht, zich bij voorkeur met de „lollige' stukjes in het mengelwerk tevreden te stellen. Verder zijn nog eenige kleine veranderingen aangebracht, waarover we kort kunnen zijn. De eeuwige officiersuitrusting is vervallen en er is voor in de plaats gesteld een kleine geschied kundige kalender. Tevens is het onze bedoeling geweest de nieuwste organisatie van het veldleger op te nemen, waarvoor de kapitein Fruyt van Hertog ons welwillend zijn medewerking had verzekerd, maar de Generale Staf berichtte, dat deze organisatie niet mag worden gepubliceerd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 16