ya De rest in koor „Ja, natuurlijk, d'r zaten al een stuk of tien lui, dus ik heb het scherm maar vast opgehaald. Maar jullie zijn ook altijd te laat." „Anders jij wel En dan gingen enkele spelers, die op moesten treden, weg en kwamen er weer andere terug. Soms moest er een haastig van costuum verwisselen, maar dat was natuurlijk nergens te vmden, tot iemand het dan in eens ontdekte in een kist, die ze juist heelemaal hadden leeggehaald. Dan scheurde het open bij het aantrekken en werd het met een paar veiligheidsspelden weer dichtgemaakt, en dan scheurde het aan den anderen kant weer open, tot het eindelijk goed zat, en dan ging de speler weer naar voren en op het tooneel. Zoo ging het een tijd lang door, tot het zoo langzamer hand naar z n emd liep. De spelers werden hoe langer hoe minder rolvast, maar dat gaf niets. Dan deklameerde-n-ie den rol, die hij nooit had geleerd, en zei zoo maar iets, dat kan worden beweerd, met soms een klem bakje er door gemêleerd, tot de zaak was gemaakt en hij afgemarcheerd. Toen eindelijk het scherm voor de laatste maal was dicht gehaald, gingen de artisten zich vlug verkleeden en haastten zich naar de zaal. In de kleedkamer bleef mets anders over dan een groote hoop costuums en pruiken. Er werd nog wel door iemand geprobeerd wat orde op de zaken te stellen, maar de anderen moesten daar mets van hebben, en zeien „Zoek het zelf maar uit". j"l Het publiek was uit de zaal verdwenen de spelers 145

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 179