60 applicatie-cursus te volgen. Eenigen tijcl later werd de order voorgelezen, waarbij tot Gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie werd aangesteld, de Generaal-Majoor der Artillerie, Adjudant in B. D van H. M. de Koningin, J. W. P. van Hoogstraten. Tevens werd bekend gemaakt, dat het tweede studiejaar, hetwelk nog steeds op detachement was, begin Januari zijn intrede zou doen. Nieuwsgierig werd hier naar uitgekeken, daar immers de tweedejaars nog nooit het Academieleven hadden meegemaakt. Het Kerstverlof brak intusschen aan en bracht ons een succes op schermgebied, waarvan het verslag van de „Algemeene" getuigt. Op den derden Januari '16 was de Academie weer bevolkt met drie jaren. Er heerschte toen in het oude gebouw een onge zellige stemming. Het kennismaken wilde met recht vlotten, de onderlinge verhouding liet nog wel te wenschen over. Lang zamerhand werd de toestand beter de Senaat sprak verschillende personen, legde de quaestie uit en werkelijk begon men elkander beter te begrijpen en te waardeeren. In dezelfde maand hadden op het Academieterrein athletiek- en schermwedstrijden plaats, waarbij de zandhazen den 1en prijs behaalden met de wapenwedstrijd sabel. Half Februari hadden de voorloopige verkiezingen plaats van den Senaat, welke tot resultaat hadden, dat gekozen werden Kapitz, Hojel en Lanen, respectievelijk als voorzitter, secretaris en penningmeester. Geen aangename en dankbare taak wachtte hen de eerste maanden. Zij waren 't voornamelijk, die den band tusschen het eerste- en tweedejaars moesten vormen. Allerlei quaesties en kleinigheden werden aan hun beslissing overgelaten en er moest meermalen met de noodige takt worden opgetreden. Gelukkig, dat die samenwerking vrij wel is tot stand gekomen. Eind Februari deed het oudste jaar zijn officiersexamen, waarna een detacheering van ongeveer tien dagen volgde. Na afloop op

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 84