de K. M. A. teruggekeerd, vertrok dit studiejaar met verlof, om daarna in Breda beëedigd te worden en dan als applicaat den verderen cursus te volgen. Geen enkel examen-slachtoffer viel te betreuren. Het afleggen van den eed had plaats op het voorplein van de Academie, waarna het cadettenkorps voor de nieuw benoemde Indische 2e Luitenants defileerde. Bekend werd toen ook gemaakt, dat de officieren van de Indische promotie 15 en 16 van begin Maart tot begin October een applicatie-cursus zouden volgen, terwijl in Juni de Hollandsche officieren van de promotie '15 zouden terugkomen. Een ongeluk met droevigen afloop had eenigen tijd hierna plaats. Door een treurig toeval stierf plotseling onze jonge collega, De Graaf. Binnen twee dagen was hij niet meer en toen de Eerste-officier aan het cadettencorps het doodsbericht meedeelde, gevoelde een ieder diep medelijden met hem en met zijn ouders, die hun eenigsten zoon op deze wijze moesten verhezen. De begrafenis had met militaire eer plaats te Assen. De Gouverneur met zijn adjudant en eenige officieren, benevens twee leden van den Senaat als vertegenwoordigers van het Corps en eenige afgevaardigden van zijn klasse en goede vrienden, welke als shppendragers fungeerden, waren tegenwoordig. Een groot aantal mooie kransen dekten de baar. De stemming in het groote gebouw bleef de eerste weken evenwel gedrukt. Het Paaschverlof werd niet verleend. In de komende vrije, zonnige dagen genoten vooral de leden van de Roeivereemging. Aan het Bestuur dezer Club moet hulde worden gebracht voor de wijze, waarop het deze vereeniging doet bloeien. Het materieel was uitstekend in orde en vooral Nicolas heeft hiervan alle eer. Begin Juni vertrok het jongste jaar op detachement en leerde de praktijk van nabij kennen. Het tweede studiejaar werd niet gedetacheerd. Na terugkomst van het Pinksterverlof werd flink geoefend voor het behalen van het militaire vaardigheidsdiploma de daaraan verbonden voorrechten waren ook niet te versmaden. De deel- 61

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1917 | | pagina 85