Voor het jaarlijksch schermconcours in den Haag. In Februari weiden de eerste meesterexamens gehouden, die met zeer be vredigend resultaat verliepen. Eindelijk met Paschen kwam het, reeds met Kerstmis veiwachte, schermconcours. Het werken onzer cadetten aldaar mag werkelijk een succes genoemd worden. Zelfs prijzen werden mee naar de C. S. teruggebracht Bravo Ze hebben getoond, dat vcor wie wil, op de C. S. ook nog iets anders te doen valt dan vossen. Het succes is grootendeels te danken aan den sergeant-majoor van Grcotgeest, die geheel belangeloos zijn vrijen tijd ter be schikking onzer training stelde. Hem komt dan ook een hartelijk woord van dank toe, wat hem hier dan ook gaarne gegeven wordt. Tengevolge van den kolenncod kregen we in plaats van lessen, eenige middagen ter beschikking voor training vcor het vaardigheids diploma. Niet minder dan 35 namen hieraan deel. Op de Paaschfuif werd, zcoals gebruikelijk, gymnastiek ten beste gegeven, maar in tegenstelling met andere jaren werd ook iets nieuws uitgevoerd n.l. eenige partijen schermen en een fantasie fleuret. Begin Juni werden er wederom examens afgenomen voor meester en prevót. Velen wisten den degen of het elegante versierseltje op de mouw te bemachtigen. Wij danken de examen-commissie, die zooveel tijd en moeite hieraan heeft besteed. „Last not least" komt eindelijk het Vaardigheidsdiploma. Vol vuur trokken de „athleten" naar Houtrust, waar eenige gezellige, maar dure dagen werden doorgebracht. Dank zij sergeant van den Berg hebben velen het diploma behaald en t is een voldoening vcor hem te weten dat ruim de helft der deelnemers Iconden klaar te zijn. Hij heeft hiermede weer eens getoond welk een werkelijk onmisbare f guur hij is in de C. S. samenleving en we twijfelen niet of de minder geluk- 114

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1918 | | pagina 136