j+j schappen meegesleept, door zijn krachtige persoonlijkheid. En zij hadden hem gevolgd door zijn goede voorbeeld, en door het blinde vertrouwen, dat zij in hun jongen chef hadden. Maar onbewogen was zijn hart gebleven bij dit alles, en bij het eerste oogenblik van verademing en rust, was er weer in hem geweest, dat gevoel van verlangen, dat groote onbevredigde verlangen En nu, waar het regiment zijn plaats in het front had ingenomen en tot rust was gekomen, wilde hij uit de schuilplaats, ver van de plek waar zijn lieveling woonde, haar zeggen, hoe veel, hoe oneindig veel ze hem geworden was, in die korte uren en oogenblikken dat het hem vergund was geweest in haar nabijheid te leven. En hij schreef haar, zittend op de brits in de eenvoudige officiers-schuilplaats, bij het licht van een flikkerende petro leumlamp Hoe lief hij haar had gehad, al van het eerste oogenblik af dat hij haar ontmoet had Eloe dikwijls hij zich had moeten bedwingen om niet haar lieve meisjeslichaam naar zich toe te trekken, om te kussen haar oogen met hun zachten liefdeglans, of te streelen in stille geluksstemming haar blonde haren Hoe hij verlangd had, met zoo'n groot en heerlijk ver langen, om haar te mogen nemen in zijn armen, om haar te mogen zeggen, eens, als zij beiden alleen zouden zijn, hoe lief, hoe onuitsprekelijk lief hij haar had Hij wilde dat zij zou weten, dat vanaf dit oogenblik, zijn leven zou zijn gewijd aan haar dat er iemand was, die, hoewel door de plicht gedwongen, nog ver van de plaats te blijven waar steeds zijn gedachten vertoefden, het als zijn grootste geluk zou beschouwen, haar eens zijn vrouw |-jte mogen noemenj 196

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1918 | | pagina 226