63 Ook in November gingen Kapitz en Hojel naar het Noorden om eenige aangename dagen door te brengen op het assaut der adelborsten. Nu komen wij "aan de van ouds bekende St. Nicolaasavond. Deze werd weer behoorlijk gevierd. „West" als goede St. tapte ettelijke witzen en ging via Marie" naar de soos, alwaar Stikum een behoorlijk nummer wegslingerde. Het corps werd opgenomen voor de leger- en vlootfilm de cavalerie kostte dit zooals gezien een nat pak. Voordat wij met kerstverlof gingen, kregen wij de lezing van den Heer Spat getiteld „Een reis naar Mekka", werkelijk zeer interessant. Na tien dagen ontspanning kwamen met ons eenige officieren der applicatieschool de lessen volgen. In den beginne waren de ge dachten echter meer bij het ijsvermaak dan bij t werk. Op de wedstrijden der Bredasche ijsclub behaalden meerdere cadetten prijzen. Op 't laatst echter waren de meesten blij toen eindelijk de dooi intrad; de verstrekte vierde deken was hard noodig ge weest op de doorluchtige slaapzalen. Begin Februari gingen Flojel en Dik Brands als afgevaardigden naar het feest van Minerva te Kampen. Bij ons zelf werden om streeks dien tijd voorbereidingen gemaakt voor een te geven corpsfeest. Ten tweeden male werd op de cantine een lezing gehouden en wel door Dr. Thomassen over „de Veterinaire dienst bij de Engelschen op het Westfront". Zeer actueel en verduidelijkt door een aantal mooie foto's en alleraardigste teekeningen. Op 18 Februari werden de wapenwedstrijden gehouden. De artillerie werd N°. 1 Generaal-Majoor H. Kemper inspecteerde op 22 Februari de Koninklijke Militaire Academie. In de eerste week van Maart trad door omstandigheden de Senaat af. Na gehouden verkiezingen werd de nieuwe Senaat als volgt samengesteld Statius Muller President, van den Hoogen-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1918 | | pagina 81