64 band Secretaris, de Boer Penningmeester, Wilbrenninck en Lan- zing Leden. Deze Senaat adviseerde om het corpsfeest, na een gehouden stemming door de cadetten, niet te doen doorgaan. Aldus werd door den Gouverneur besloten. In dezelfde maand vierde Stikum haar twintigjarig bestaan. Het was een mooi feest dat werd bijgewoond door een twintigtal officieren. Kapitein Keijzer en Luitenant Kroon bezorgden ons twee aan gename en leerzame avonden door respectievelijk een lezing te houden over Suriname en Borneo. De laatste dag der schermwedstrijden in den Haag viel in het Paaschverlof. De cadetten die uitkwamen hadden twee dagen eerder mogen vertrekken en maakten een zeer goed figuur. Op den verjaardag van Z. K. H. de Prins werd het 20-jarig bestaan gevierd van de Voltigeervereeniging ,,de Cavalerist" gevolgd door eenige andere feestelijkheden. Toevallig bracht de commissie „Indië Weerbaar" dien dag een bezoek aan de Academie en de Kapitein Rhemrev beloofde den eerstvolgenden Zaterdag avond een lezing te houden op de amusementszaal. En hij hield woord, de voor Insulinde zoo enthousiaste man. 30 April, de geboortedag onzer Prinses, werd tot een waren feestdag gemaakt. De cavalerie opende met eenige nummers in de buitenmanege. Daarna werden op het Velocitasveld de finales der Athletiekwedstrijden afgewerkt. De hindernisbaan werd ge nomen door eenige groepen. Het oudste jaar cavalerie reed een klein springconcours. Het uitreiken der prijzen had plaats in de cantine. Uitgebreid menu (Julianataart) aan het middageten. De Feeststemming steeg ten top 's avonds in Concordia, waar wij een uitvoering gaven ten bate van ,,Ons Leger". Semper en Stikum droegen het hunne bij besloten werd met eenige dansen. Aan den kapitein Keijzer zijn we voor die uitvoering grooten dank verschuldigd. Gedurende de maand Juni werden de cadetten der infanterie

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1918 | | pagina 82