80 toen de „echte" dag van het 20-jarig bestaan aanbrak, verscheen Stikum met „Pommarius". Door verschillende omstandigheden waren helaas velen verhinderd deze uitvoering bij te wonen. Zij die aanwezig waren kunnen echter getuigen van *t succes dier uitvoering. Vooral de scènes tusschen Pommarius I en II om het natuurlijk onwettig echt geboren kind of de „on" ergens anders voor van Pommarius II te wettigen of te echten, waar door een schijnaanval, ik bedoel een schijnhuwlijk noodzakelijk was, werden wel zóó wonderlijk gespeeld, dat de aanwezigen van lachen zouden barsten, indien dit niet onfatsoenlijk geweest ware. 30 April, de geboortedag van ons Prinsesje naderde. Ver schillende feestelijkheden zouden plaats hebben, dus „Stikum" kon ook niet achterblijven. Besloten werd om met medewerking van „Sempre" een fuif te geven in Concordia. De opbrengst zou afgedragen worden aan de Ned. Vereeniging „Ons Leger." Als iets bijzonders, zou de avond worden begonnen met den verkoop van eenige keurig net geteekende programma's. Jen, Klaas v. Eek en Knarf, jelui hebt alle eer van je werk. Met den verkoop belastten zich Hencky en Kang, die als ras echte Kokadorus Zn. optraden en zeer geestig het publiek tot koopen wist aan te sporen. Het resultaat liet dan ook niets te wenschen over. Toen werd overgegaan tot de clou van den avond, n.l. het tooneelstuk: „de Cid". Hier lieten de Stikum- merds zien over welk een groote dosis charme en elegance zij beschikten. Het behoeft niet gezegd te worden hoezeer alle aan wezigen ingenomen waren met deze uitvoering. Het welslagen daarvan hebben wij echter voor een zeer groot deel te danken aan de vriendelijke hulp welke Mevrouw v. Freijtag Drabbe en de Kapitein v. Fr. Dr. ons hebben verleend. Stikum kan dan ook niet nalaten in de eerste plaats U beiden een woord van hulde en dank te brengen voor de zeer gewaar deerde diensten ons bewezen. In de tweede plaats ook nog een woord van dank aan de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1919 | | pagina 100