JAARVERSLAG 1917-1918. Moewei dit jaar 't vorige niet evenaarde op schermgebied, kunnen we toch tevreden zijn met de behaalde resultaten. In het begin van het jaar verliet ons de sergeant-majoor Van Grootheest, de man aan wien ons oudste jaar veel te danken heeft gehad, door enkelen van hen te trainen voor de wedstrijden van de Militaire en Studenten Schermbond. Vandaar dat wij dit jaar niet zooveel presteerden, hoewel door het fanatisme van den sergeant Van den Berg een viertal van ons den meestergraad konden behalen. Wat betreft gymnastiek en athletiek werden goede vorderingen gemaakt. Op de Paaschfuif werden als ieder jaar weer eenige nummertjes aan 't hooge rek en de brug ten beste gegeven. Voor 't slagen van de keurig uitgevoerde moeilijke oefeningen, mogen we zeker een woord van dank aan den sergeant Van den Berg brengen, die 't geheele jaar door dag in dag uit een groot gedeelte van zijn vrijen tijd aan ons besteedde. Een schitterend punt in 't afgeloopen jaar is wel het goede resultaat, waarmede de deelneming aan het Vaardigheidsdiploma bekroond werd. Hoewel we dit jaar niet naar den Haag gingen, doch de oefeningen op 't achterterrein van de C.S. gehouden werden, verflauwde het fanatisme niet, zoodat van de zeven en veertig deelnemers een vijf en dertig 't diploma wisten te behalen. Iets geheel nieuws voor ons was de sportdemonstratie in den Haag, waaraan met een ploeg van dertig man werd deelgenomen. Door de slechte weersgesteldheid en de korte gezamenlijke oefe ning van slechts één dag hebben we niet datgene gepresteerd wat we gewend waren. Toch is goed gewerkt wat weer voor een groot deel te danken is geweest aan den sergeant Van den Berg en niet te vergeten den sergeant De Jong, die verscheiden uurtjes besteedde om van ons goede athleten te maken. 115

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1919 | | pagina 137