v X Langzaam kwamen zijne collega's aangedraafd, een enkel woord wisselde hij nog, maar nu was het oogenblik van den start daar. Daar stond de geheele rij. Wie zou overwinnen Karei s handen waren onzeker, hij voelde zich zwak en toch weer sterk. Nog één oogenblik daar gingen ze af en in woesten ren volgden de dieren elkander. Alles ging in een waas aan Karei s oog voorbij, het was of een doek zijn oogen benevelde, maar hij voelde zijn Black" onder zich en langzaam werd hij kalmer, werd zijn gezicht niet meer belemmerd en werd hij weer normaal. Het eerste wat hij zag was een tegenstander vóór zich. Hij was dus niet de eerste. Een wanhoopstrilling ging door zijn lichaam en alle spieren spanden zich. Woester werd de ren, telkens sloeg hij de sporen in de zijden van het arme paard, dat zijn uiterste best deed en tot bloedens toe werden de sporen in het vleesch gedrukt. De afstand minderde goddank hij zou het halen „vooruit Black". En nogmaals minderde de afstand nu was hij zijn tegenstander bijna gena derd het werd een nek aan nek race, maar hij bleef steeds iets achter. Daar doemden reeds vaag de jurytoren en het publiek op aan zijn blik. Het gejuich was al te hooren en hij was nog steeds achter. „Hallo Black". En het dier kon niet vlugger. Nog eenige honderden meters scheidden hem van het eindpunt. Reeds gingen ze langs het publiek en scheen alles ver loren Maar ziet, het was of zijn tegenstander zijn vaart min derde, de loop van zijn paard werd wankel en onzeker, het dier werd onrustig en weigerde plots allen dienst. Voorbij j-jschoot Karei en stoof over de eindstreep als eerste, omzienderj^ 174

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1919 | | pagina 196