74 futp eeën dat de heeren zich misschien een beetje heten af schrikken, wanneer bekend gemaakt werd Vanavond kwart voor zessen gymnastiek beter was het misschien (heel misschien) geweest om te zeggen „Vanavond futpeeën." Langzamerhand kwamen de voorbereidingen voor de fuif van het 20-jarig bestaan. Alles liep geregeld van stapel. De wapen- wedstnjden werden 's middags gehouden. Er werd over 't algemeen nog al goed gewerkt. De Artillerie trad als No. 1 uit het strijd perk. s Avonds vulde een groot aantal genoodigden de netjes aangekleede uitspanningszaal, waaruit men de cantine haast niet meer zou herkennen. Er werden een paar cabaretnummertjes ge geven, wat eerepartijtjes geschermd, terwijl het cadettenstrijkje „Tzigano" al haar krachten inspande om den avond zoo gezellig mogelijk te maken. Een geanimeerd bal volgde, waarop andermaal het einde vo lgde. Velen waren het met me eens, dat het huishoudelijk feestje ter eere van het 20-jarig bestaan geslaagd, zelfs goed geslaagd mocht heeten. Op den jaarlijkschen bekerwedstrijd van de militairen en studenten schermbond sloegen onze werkers geen kwaad figuur. De beker werd weer met een hoeraatje mee naar huis gebracht en ook in de personeele wedstrijden wist menig cadet een prijsje te winnen. Den 30sten April kwam dit jaar geen nummertje futpeeën voor, op het feestprogram. Daarvoor in de plaats kon het publiek zich verlustigen in den aanblik van een nummer gymnastiek. Laten we hopen dat er het volgend jaar op dezen gedenkwaar- digen dag weer gefutpeed wordt. Op het eind van den cursus werden nog onderlinge personeele wedstrijden uitgeschreven op verschillende wapens. Het ontbrak niet aan inschrijvingen en er werd dan ook fanatiek, vlug en massief geschermd. Nu de mooie lentedagen aanbraken, zag men de menschen nog al eens verschijnen op het athletiek veld in de schermzaal begon, zooals dat elk jaar het geval is, het aantal erg te dunnen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1919 | | pagina 94