Over het algemeen kan met tevredenheid teruggezien worden op de resultaten van het afgeloopen jaar. In het begin van den cursus was een zeer groot animo voor de schermsport merkbaar, welke echter langzamerhand verflauwde, zoowel door de meerdere werkzaamheden, naderende repetities e.d., als gebrek aan wilskracht om door te zetten. In Februari werden de traditioneele wapenwedstrijden op Sabel gehouden, welke een zeer sportief karakter droegen. Er werd loyaal en goed geschermd en zware kamp gegeven. Duidelijk bleek uit de wijze, waarop geschermd werd, de invloed welke de schermsport op de karaktervorming kan hebben en hoe zij ridderlijkheid en zelfbeheersching kan bevorderen. De eer van de overwinning was dezen keer aan de Genie. Door het Academiebestuur waren vier medailles beschikbaar gesteld, welke door den Gouverneur voor het front van het Cadettenkorps werden uitgereikt. In Maart werden personeele wedstrijden op sabel en geweer gehouden, waaraan door vele cadetten werd deelgenomen. Ondertusschen was de training begonnen voor de scherm- wedstrijden van den Militairen en Studenten Schermbond, welke dit jaar met Paschen gehouden zijn in den Haag. Er werd ernstig geoefend onder leiding van onzen scherminstructeur, wachtmeester Verheijen, die nu ook weer alle eer van zijn werk heeft gehad. We brengen in herinnering dat de wachtmeester Verheijen reeds 20 jaren lang zijn beste krachten aan de vereeniging heeft gegeven. Hulde aan dien kranigen instructeur. Op deze wedstrijden werd door de Academie weer de beker gewonnen in den korpswedstrijd op sabel en bovendien werd een groot deel der personeele prijzen door cadetten gewonnen. De equipe, die dit jaar de eer van de Academie hoog hield, bestond uitVan Holst Pellekaan, Van Boven en Smeets. Dank zij het Academiebestuur en de welwillende medewer 84

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 108