king van de heerenKapitein Doorman, Kapitein de Jong, Luitenant de Boer, Mr. Feschotte en last not least onzen Be schermheer Luitenant Warnier, die belangeloos als hoofdsecon danten fungeerden, liepen de wedstrijden dit jaar vlot van stapel en liet de regeling er van niets te wenschen over. Hierbij betuigen wij nog onzen oprechten dank aan allen, die medegewerkt hebben om deze wedstrijden zoo goed mo gelijk te doen slagen. Vooral deed ons genoegen de groote belangstelling, die van alle zijden werd betoond. Zijne Excellentie de Minister van Oorlog en zijn Adjudant woonden een gedeelte der wedstrijden bij. Zeer trof ons de belangstelling van de zijde van de oudere schermers voor het werken der jongeren. Voor ons zal het een prikkel zijn tot grootere krachtsinspanning. Na Paschen was het schermen zoo goed als afgeloopen en werd de openlucht-sport meer beoefend. Dit jaar was een nieuw systeem voor de Academiemedaille ingesteld, dat echter niet de verwachte resultaten had, daar de tijd voor oefenen te kort was met het oog op de naderende examens en detacheeringen. De Academiemedaiile werd behaald door Schmilz. Tijdens de detacheering werd door menig cadet nog aan diverse sportwedstrijden deelgenomen en de naam van de Academie hoog gehouden. Aan de vierdaagsche afstandmarschen, uitgeschreven door den Bond voor Lichamelijke Opvoeding, namen een groot aantal cadetten deel. Velen gelukte het, het zwaar verdiende kruis te behalen. Aan de Academie werd nog een korpsprijs uitgereikt en bovendien aan de cadetten der Genie, die met een zestal de eindstreep bereikten. Jammer, dat een deel der cadetten niet in de gelegenheid is gesteld, aan de marschen deel te nemen. Als knoop op ons verlof kwamen de wedstrijden tusschen de Inrichtingen van Militair Onderwijs te Kampen, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den Hoofdcursus. Ook daar werden 85

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 109