heer op den dag zelve niet aanwezig kon zijn. De prijsuitdeeling geschiedde door den Eerste-Officier in de receptiezaal en uit de woorden hierbij gesproken bleek ons, dat wij op den goeden weg waren, om ons doel te bereiken, namelijk de schietsport op de Academie in eere te herstellen. In de eerste plaats was het resultaat bevredigend voor de leden der vereeniging daar I1 in den klassewedstrijd den eersten en Iri den tweeden prijs behaalde. In den personeelen wedstrijd werd de 1° prijs behaald door den cadet-korporaal L. H. Kloprogge, de 2° door den cadet-sergeant C. W. J. Bruens, terwijl nog een vijftal prijzen door verschillende andere cadetten worden gewonnen. Het begin van den nieuwen cursus 19181919 bracht ons een veertiental nieuwe leden, waardoor het aantal steeg tot drie en twintig. Bijna iedere week werd geoefend, vooral ook met het oog op de scherpschuttersproef, welke begin 1919 gehouden zou worden. Slecht weder en defecte banen waren oorzaak dat het afne men der proef lang duurde, hetgeen echter niet wegnam, dat verschillende cadetten slaagden en wel de cadetten-sergeant L.J. M. Defize, jhr. F. L. G. Leijssius en L. H. J. Kloprogge. Aan deze proef was tevens verbonden een wedstrijd om een wisselkruis voor den besten cadet-scherpschutter, uitgeloofd door den Beschermheer, hetwelk werd gewonnen door den cadet-sergeant Jhr. F. L. G. Leijssius. In FebruariMaart volgde een onderlinge strijd met marga- patronen om een vijftal prijzen, waarbij de cadet-korporaal E. J. Stegeman den len prijs behaalde. 15 Maart 1919 vierde de vereeniging haar één-jarig bestaan. In de jaarvergadering werd de Beschermheer gehuldigd en hem door het bestuur, namens de leden, een blijvend aandenken aangeboden. Voor cadetten van de Infanterie O. I. L. werd toen gelegenheid opengesteld als lid toe te treden, waarvan 94

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 118