in „Concordia". We zaten met de handen in het haar, want begin April hadden wij nog geen tooneelstukje gevonden, hetwelk waard was voor het voetlicht te worden gebracht. Naar alle kanten werd er geschreven, doch zonder resultaat. Einde lijk bracht de Eerste-Luitenant Roest van Limburg redding. Hij verschafte ons een zeer aardig één-actertje „Chame Anglaise". Als een haas moest er nu gerepeteerd worden. Ja, ja, makke lijk gezegd. Twee damesroken! Hoe nu? Cadetten-dames, of dames-Cadetten, dat ging niet. Echte dames moesten we hebben. Rechts en links van den weg gepatrouilleerd, eindelijk werd goed bericht gebracht. Twee jongedames waren zoo bereid willig hunne diensten beschikbaar te stellen voor 't welzijn van de club. Wij zijn dan ook Mej. B. V. en A. v. E. zeer erkentelijk daarvoor. Ernstig werd gerepeteerd en, dank zij de goede leiding van den Luit. R. v. L., liep alles vlot van stapel en hadden we groot succes. De jongedames die voor 't eerst op de planken verschenen, hadden geen last van „Bühnenfieber" en voldeden zeer goed in de hun toebedeelde rollen. Ten slotte wil ik Verkuyl, Enklaar en Zeldenrijk hartelijk danken voor hetgeen zij gedurende het 3-jarig verblijf hier voor „Stikum" hebben gedaan. Met een woord van dank nog aan den Luitenant Roest van Limburg voor de leiding en de beide jongedames voor hunne medewerking, eindig ik dit verslag. Van ganscher harte hoop ik, dat „Stikum" in 1919-'20 meer van zich zal laten hooren en het korps menigen gezelligen avond zal bezorgen. Breda, 15 Oct. '19. Th. D. 98

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 122