bevorderen. Het nieuwe vertrek werd versierd met wat planten en aardige teekeningen en er werd gezorgd dat lectuur en de boeken uit de Cadettenbibliotheek op gemakkelijker wijze den cadetten in handen konden komen, dan tot nu toe het geval was. De groote stoot tot dit alles werd gegeven door den toenmaals als leeraar aan de K. M. A. werkzamen Eerste-Luitenant der Artillerie N. I. L. Jhr. van Suchtelen, die zich buitengewoon veel moeite geeft gegeven, om er toe mede te werken, dat de Cadetten, in het belang hunner algemeene ontwikkeling, wat meer lectuur en vooral wat meer gelegenheid tot lezen kregen. Namens het Cadettenkorps breng ik hierbij nogmaals onzen welgemeenden dank aan den heer van Suchtelen voor al hetgeen hij voor ons allen in het algemeen, en de leeszaal in het bijzonder, heeft gedaan. De eerste bescheiden stap is nu gevolgd door een veel grooteren. Tegen het einde van den cursus was reeds sprake, de leeszaal, welke te klein bleek voor de betoonde belangstel ling een bewijs, dat ze levensvatbaarheid had, uit te breiden. En zie, bij onze terugkomst op de Academie, in October 1919, vertoonde aan onze verraste oogen, het oude vertrek zich in een gansch ander gewaad. De nieuwe leeszaal, keurig ingericht, voldeed aan meer dan bescheiden eischen van het stemmige en tevens gezellige karakter, alsmede van de groote intimiteit, welke er uit sprak, ging een groote beko ring uit. Die uitbreiding was nog meer op den voorgrond getreden, toen bij de meerdere mate van bewegingsvrijheid mede als gevolg van het afschaffen der eigenoefening, die de Cadetten verkregen, eenige gezelllige localiteiten, hetzij in, hetzij buiten de Academie, waarin de Cadetten hun vrijen tijd konden doorbrengen in een rustig hoekje, urgent waren. De doorslag echter tot het verbouwen der oude teekenzaal, gaf de opheffing der Cadettensocieteit. En zoo kwam, met medewerking van de „Cadettensocieteit" en „Cadetten leeszaal", een afzonderlijke 126

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 150