adjudant-onderofficieren Smit en van Rooyen, de Sergeant majoor Kuijmans en de Korporaal-kok van Smirren den dag, dat zij voor 25 jaar aan de C. S. werkzaam werden gesteld. De ontbaringsfuif werd gevierd gelijk met het 25-jarig bestaan. Aan den algemeenen bid- en dankdag op 28 November werd door 't Korps op gepaste wijze deelgenomen. Spoedig brak nu de St. Nicolaasfuif aan, die, evenals andere jaren, gezellig, en intiem gevierd werd. Op 8 Februari werd weer, sinds eenige jaren, door het cadettenkorps van de K. M. A. een bal gegeven in den Haag, waaraan vele cadetten uit Alkmaar deelnamen. Langzamerhand begon nu de oude toestand terug te keeren. De vele zalen, die gedurende de mobilisatie als bureaux inge richt waren voor 't Depot, kwamen weer vrij en werden tot hun oorspronkelijke bestemming teruggebracht. Nieuwe offi cieren kwamen en brachten verandering ten goede teweeg. Een nieuwe Directeur werd benoemd en ook onder diens bestuur werden in korten tijd vele verbeteringen tot stand gebracht. Het korps kreeg een eigen kazerne-, menage-, en cantine-commissie. Intusschen zij hier een woord van dank gebracht aan den oud-Waarnemend Directeur, Kapitein Kaas, die ons in dezen moeilijken tijd steeds met raad en daad heeft bijgestaan. De Reserve-1 «Luitenant Peeters verliet de C. S. Met leed wezen zagen wij hem vertrekken, wien niets te veel was, waar hij het Korps en de clubs, waarvan hij beschermheer was, kon helpen. Eindelijk brak de tijd aan voor het Assaut, dat op 10 en 11 Mei plaats had. Ook thans konden wij ons verheugen in een groote belangstelling. Eenigen tijd hierna verliet de adjudant-onderofficier Kuijmans de C. S., waar hij zoo langen tijd was werkzaam geweest. Na een gezellig jaar brak de eigenoefeningtijd aan, waarin natuurlijk hard gevost werd. Reeds een der eerste dagen stond 137

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 163