S meende Nick's hersens te hooren werken.„O, dit lastige gevalHoe zou de meester het tot een goed einde brengen Zou hij dezen nieuwen vijand, geslepe ner en geraffineerder dan Dazaar, Dr. Quartz, Mutushimi, listiger dan al zijn vijanden bij elkaar, zou hij dezen „Groote Onbekende", Lord Lister overwinnen Ja, 't moest, de meester kon alles, was tot het bovenmensche- lijke in staat Nick Carter had zijn glas rum leeggedronken en, ter wijl Chick zwijgend toeluisterde, begon hij te vertellen: „Ik ben tot een beslissing gekomen, eindelijk. En ik zal en moet slagen. Je weet, Chick, mijn financiën staan er op 't oogenblik slecht voor en ik heb nog een groote rekening bij Flipp en eenige kleinere bij Mary Riche en bij Baker Rolland, die ik nog vóór 't eind van deze maand moet voldoen. Nu heeft Scotland Yard de beloo ning, op de arrestatie van Raffles gesteld, verhoogd tot een bedrag van 10000 pond sterling. Ik ben speciaal hier voor naar Londen overgekomen en ik moet deze premie winnen. Volgens de inlichtingen, die ik van inspecteur Baxter ontvangen heb, is Raffles, alias Lord Lister een heel bijzonder man, een geniaal man, die den draak steekt met alle detectives en de geheele Londensche politie. Ik heb me alle gevallen, waarin Raffles vermoe delijk de hand heeft gehad, laten vertellen en heb uit die verhalen van hoofdinspecteur Baxter de volgende con clusie getrokken„Raffles is gek op edelgesteenten". Hij sprak de laatste woorden langzaam en met nadruk uit, zoodat Chick van deze meesterlijke ontdekking hevig ont stelde en zenuwachtig de kamer op en neer begon teloopen. 176 s

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 202