zijn overgroote kalmte niets zou presteeren. Toen maakte Nick weer een pas achterwaarts, hetgeen niet geschikt was om Chick een blind vertrouwen in den goeden afloop van den strijd te doen behouden. Toen een lang fixeeren eindelijk een gelijktijdig op elkaar instormen en de strijd was begonnen. Een vreeselijke, een afzich telijke strijdDe twee woestelingen waren nu niet langer te houden. Ze sloegen zóó wild, ze brulden zóó luid en stampten zóó hard op den grond, dat de twee secondanten opzij stoven en verstomd van schrik toekeken. Het was een ontzettend schouwspel. Een agent, die in de straat patrouilleerde en die op 't rumoer was toege- loopen, was bij het zien van de twee wilden en de bloed- spatten, bij het hooren van het krijgsgehuil en het doffe ge luid van de wederzijdsche slagen, zóó van streek geraakt dat hij zich slechts zeer langzaam uit de voeten kon maken. Naarmate de strijd langer duurde, nam hij in hevig heid toe. Nick Carter was bij het waanzinnige af en wist, niet meer, wat hij deed. Ook Lord Lister was niet ge- geheel meer in zijn normale doen, terwijl de secondanten ruzie kregen over een toegebrachten stoot van Nick, welke stoot, volgens het zeggen van Charley, veel te laag was aangebracht. Deze ruzie begon langzamerhand een zeer ernstig karakter aan te nemen en kort daarop was dan ook het aantal vechtenden verdubbeld, terwijl het bloed nu in een bedenkelijke hoeveelheid begon te vloeien En de strijd duurde voort, bleef nog steeds onbeslist. Eindelijk een laatste krachtsinspanning van Nick Carter, die zijn toevlucht tot een porceleinen vaas op de toonbank nam. Hij hief het instrument op, maar terwijl hij het op het hoofd van Raffles liet neerdalen, gaf de edele lord 182

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 208