Senaat, na verkiezing bestaande uit B. Hasselman, van Oyert, van Houweninge, Zeldenrijk en Jhr. van den Berch van Heemstede, nam de leiding op zich voor de herdenking van het 90-jarig bestaan. Voorts werd ook, na een geestdriftige bijeenkomst, een telegram gezonden aan H. M. de Koningin, om te getuigen van onze aanhankelijkheid en trouw voor Vorstin en Vaderland. Op 23 November 1918 werd het jubileum in kleinen kring herdacht. De Senaat hechtte kransen aan het portret van H. M. de Koningin en aan het gedenkteeken van gesneuvelde officieren. De Gouverneur hield een toespraak en memoreerde nog en kele belangrijke historische gebeurtenissen, als vervolg op de interessante lezing van den luitenant Fabius, over de geschie denis van de Academie, eertijds het Kasteel van Breda. Ook de Inspecteur van hetf M. O. was aanwezigen maakte persoonlijk de benoemingen bekend tot hoogleeraar van de heeren Spat en Dr. van Eijk, en tot adjudant-onderofficier van den opper wachtmeester van de Vliervoet. Een klein thé dansant, des avonds op de cantine, besloot den dag, die helaas niet met meer luister kon worden gevierd. Na het Kerstverlof werd het plan geopperd de Cadettenbals weer geregeld te doen plaats hebben, zooals ten tijde van de vereeniging „Quo Vadis" gebruikelijk was. De Senaat spande zich er voor, met het gevolg, dat wij den 8sten Februari 1919 met veel succès het bal in Den Haag konden geven. Nog onder den indruk van het bal, met veel prettige herin neringen, ontvingen wij den 18en Februari 1919 de tijding van het overlijden van onzen makker P. Glerum. Hierbij een stille hulde gebracht aan onzen wapenbroeder, een gezien en kranig figuur in het roeibestuur Op 10 en 11 April inspecteerde de Minister van Oorlog het korps, sloeg de oefeningen gade en bracht een avond door op de cantine, temidden van het Academiebestuur en twee Se naatsleden. Den 10en April daarna bereikte ons weer een doodsbericht, 68

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 90