thans van Lindgreen, dié na het September-verlof niet waS teruggekeerd op de Academie. Het korps leed het afgeloopen cursusjaar ongetwijfeld een groot verlies met den dood van drie zijner leden. Even vóór het Paaschverlof hadden in Den Haag de scherm- wedstrijden plaats en de cadettenploeg hield de eer hoog, door wederom den Revue-beker te winnen. Na het Paaschverlof was een ieder in de weer voor de viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Julianade feesten werden wat uitgebreid, als vergoeding voor hetgeen in November was gemist. Beide dagen 29 en 30 April zullen zeker lang in de herinnering blijven voortleven, want zoowel op de Academie als in Concordia liep alles vlot van stapel, hetgeen ten goede kwam aan een prettige, vroolijke stemming. Op 30 April nam Generaal van Hoogstraten afscheid als Gouverneur en sprak hij het korps voor het laatst in gloedvolle woorden toe. De nieuwbenoemde Gouverneur, de Kolonel der artillerie Jhr. J. H. Röell, trad 1 Mei daarna in functie. Op 19 Mei hadden de verkiezingen plaats voor den „Voor- loopigen Senaat" en werden Mathon, de Bruïne en Wessel gekozen. Eind Mei hield de nieuwe Inspecteur van het M.O., de Ge neraal Dufour, eene inspectie. Juni stond in het teeken van de roeiwedstrijden. Voor het eerst kwam een cadettenploeg uit en de verwachtingen werden verre overtroffen. In het nummer 2-riemsgieken werden 6 eerste prijzen behaald en bovendien het kampioenschap 2-riems gieken seniores. Dit is zeker een schitterende prestatie. Hulde aan de kranige roeiers Van Boven en Boers en aan Jhr. Sandberg als stuurman. Onder invloed van de roeiwedstrijden werd het „Kilacadmon- kruis" ingesteld. Na het officiersexamen werd het stiller het jongste en tweede 69

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1920 | | pagina 91