Bovendien gelukte liet aan laatstgenoemde ploeg, als „snelste tweede" in de finale der Jonge Vier klas A te komen. In de kajuit van het schip, door de zorg van ons eerelid, den Majoor A. Dudok van Heel, zoo gerieflijk en aanlokkelijk gemaakt, werd na afloop der wedstrijden een gezellige maal tijd gehouden. Dat de berichten over ons succes in Kilacadinon met enthousiasme ontvangen werden, bleek wel uit de aardige wijze, waarop de race-roeiers in Breda werden opgewacht en in victorie per as naar Hotel Duivelsbrug gereden. Vele officieren waren daar tegenwoordig. Onzen welgemeenden dank voor die huldeblijken. Toch zou men de C. R. V. ontaard kunnen noemen, indien wij ons blind staarden op race-successen. Wij zijn in de eerste plaats een vereeniging: „Elck wat wils". Vandaar de clubtocht van 9 Mei 1920 met vele introducées naar ,,het Kanaalalwaar onderlinge wedstrijden gehouden werden, welke een goed verloop hadden. Na afloop deelde de Eerste-Luitenant Roest van Limburg met een passend woord de prijzen uit. Al hadden wij te kampen met onophoudelijke regenbuien, de gezellige stemming liet zich niet bederven, dank zij de dames introducées. Nog geen week later werd weer een clubtocht gehouden, ditmaal naar de „Duivelsbrug", echter zonder genoodigden. Niemand zal het dat opgewekte stel cadetten aangezien hebben, dat zij juist een nachtmarsch achter den rug hadden en de rust er voor de meesten bij ingeschoten was. Niet weinig werd tot de algemeene vroolijkheid bijgedragen door den, voor ons zoo bekenden „Jazz Band", waarvoor de „Eem", die als transport schip diende, gerequireerd was. Na die clubtochten kwam een algeheele opleving. Nog vóór dat het nieuwe bestuur zou optreden, bedankte van Boven als bestuurslid. Een woord van dank voor zijn werken in het belang der C. R. V. is hier zeer zeker op zijn plaats. Bij de gehouden verkiezing werd Potjer gekozen. 80

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1921 | | pagina 100