Op 1 Mei trad liet oude bestuur af, waarmee enkele der beste krachten van de vereeniging heen gingen. Nog door de zorgen van het oude bestuur en de daarvoor samengestelde regelingscommissie in het bijzonder, werd de groote Roeidag voorbereid, welke op 30 Mei was gesteld. Op dien dag was de C. R. V. de gastvrouw van haar zusterverenigingen „die Leythe", „de Vliet", „de Hoop", en „de Maas". Het verloop der wedstrijden was, dank zij de uitstekende voorbereiding, vlot. Zeer zeker is de le prijs stijlroeien voor mixed-vieren een groot succes voor van Boven. Voorts behaalden van Dam in de „Piet" en Mollinger W., in de „Miesje" le prijzen. Hulde aan de overige cadetten-roeiers en tevens aan de Bredasche roeisters. Het vooravondje in Hotel Duivelsbrug was zeer amusant. Na afloop der wed strijden reikte de Heer de Vries-Feyens, die als Voorzitter van den Ned. Roeibond den Roeidag bijwoonde, de prijzen uit. Het diner in „de Schuur" zal bij ons niet licht in het ver geetboek raken, evenmin als het slotavondje binnen Kilacad- mons stevige muren. Wie herinnert zich niet den Indianen- gang met vol fanfare door de gangen, lokalen, slaapzalen, om Henricus heen naar de roeiloods, waar verlichte gondels een aardig aspect boden? 30 Mei 1920 is voor de C. R. V. een onvergetelijke dag en wel in de eerste plaats voor Schummelketel, die jaren lang zijn beste krachten gegeven heeft aan de Vereeniging en wien steeds het plan voor een Roeidag voor oogen zweefde. Men noemde Schummelketel, bij zijn aftreden als Voorzitter, de ziel van het „Oude Bestuur". Zijn voorbeeld zij ons een richtsnoer. Het heeft ons een groot genoegen gedaan, de Overnaadsche Vier naar hem te noemen „Nelly". Het is weliswaar zijn bij naam, maar een naam, die tot ons spreekt. Dat ons materieel, ondanks het vele gebruik, in zulk een uitstekenden staat bleef, danken wij aan den onvermoeiden ijver van wachtmeester Spijker, die het mogelijk maakte, alle 81

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1921 | | pagina 101