merking genomen, vond men het van hoögerhand beter, geen deelnemers voor de wedstrijden af te vaardigen. Na onze terug komst volgde op den gezelligen „barentijd" de verbroederingsfuif, waardoor de goede verhouding tusschen het oudste- en jongste jaar tot stand kwam. Dan brak de winter, aan, die op verschillende wijzen ver aangenaamd werd. Wie herinnert zich de dagen in de Gym nastiekzaal niet, waar de operateur, bijgestaan door zijn met „Attisch zout" strooienden explicateur, de schitterendste sensatie films ten aanschouwe van vele cadetten afdraaide. Ook dit jaar hadden wij 't genoegen den goeden ouden Sint in ons midden te mogen hebben. De uil was van 't gebouw verdwenen, waardoor hij de C. S. voorbijliep en pas laat in den avond de cantine per fiets binnenkwam. Velen hebben van dezen avond kunnen leeren en genieten. Van 't kerstverlof teruggekeerd, kwam de tijding, dat Lt. Halberstadt ons zou verlaten, daar hem een andere taak dan officier in de maatschappij wachtte. Dit vertrek trof ons, daar we wisten welk een persoon we moesten verliezen. Hij die ons steeds met raad en daad bijstond, zonder dat hem dit ooit te veel was. Wat heeft hij wel niet gedaan om ons de lange winteravonden te veraangenamen, door onderlinge biljartwedstrijden te organiseeren, waardoor de animo vergroot werd voor de beoefening van deze zoo edele sport en waar hij tevens het kampioenschap aan verbond. Zoo kunnen we meer feiten opnoemen, waardoor hij heeft getracht den onderlingen band tusschen ons te doen versterken. Met hem is dan ook een persoon heengegaan, die 't zijne voor ons gedaan heeft Reeds had Lt Halberstadt de voor bereidingen gemaakt tot 't welslagen van de Paaschfuif, die op den 27sten en 28sten Maart gehouden zou worden. De lste Lt. Berghuijs nam nu de taak op zich 't feest goed te doen verloopen, het feest, dat ons, naar we hopen, nog lang in 't geheugen moge blijven, dank zij de schitterende medewerking 118

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1921 | | pagina 140