JAARVERSLAG 1919-1920. Allereerst willen wij onzen gewezen beschermheer, den lste Luitenant H. A. C. Halberstadt, onzen oprechten dank betuigen voor de vele diensten, door hem aan de Vereeniging bewezen. Met ingang van 1 Mei 1920 werd de lste Luitenant H. A. C. Halberstadt op non-activiteit gesteld en kon hij dus het bescherm heerschap niet langer waarnemen. De lste Luitenant Berghuijs heeft thans zijn plaats ingenomen. Het afgeloopen jaar is zoowel op gymnastiek-, scherm-, als athletiek gebied zeer gunstig geweest. Dadelijk bij den aanvang der clublessen werden onder het jongste jaar al eenige goede krachten opgemerkt. Aanvankelijk was een zeer groot animo voor de schermsport merkbaar. Langzamerhand daalde echter het aantal fanatelingen. Toch was de uitslag van het meester- en prevöt-examen, dat eerst einde Mei gehouden kon worden, bevredigend. Van het oudste jaar wisten drie den graad van meester te behalen, terwijl niet minder dan tien cadetten prevöt werden. Op het assaut werd goed werk gegeven, zoowel de nummers rek en brug, als de colonne geweer vielen bijzonder in den smaak. Een groot deel van het succes komt toe aan sergeant Van den Berg, die vele uren van zijn vrijen tijd aan ons heeft besteed. Een woord van dank aan hem voor zijn diensten. Helaas kon niet aan het schermconcours van den Militairen en Studenten Schermbond worden deelgenomen. Eenigen tijd voor het begin van den eigenoefeningstijd werden onderlinge athletiek- en schermwedstrijden gehouden, welke een zeer sportief karakter droegen. Door den Directeur Majoor, Boekholt, en verschillende officieren waren prijzen uitgeloofd. Onder opluistering door muziek van de Jazz-Band verliepen de wedstrijden gezellig. Een woord van dank aan allen, die 121

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1921 | | pagina 143