ettelijke overwinningen te behalen en dan zeggen wij toch ook: „Het moet en het zal". Wij dwalen misschien iets af, maar aan den vooravond van het 25-jarig bestaan laten we ons verleiden tot eenige be schouwingen het is misschien wel interessant voor velen die het nog niet weten. Wel zijn die tijden van glorie voorbij, maar zet je tanden nog eens op elkaar, luibijt van je afhoudt niet op vóór het eindsignaal geklonken heeft en zeg dan: „Wij hebben gewon nen". Denkt aan den Holdertbeker, die in 1900 werd gewonnen, aan den Zilveren bal, die in 1904 de cantine versierde. Een oud-Velocitas-enthousiast, die den eindstrijd om den Zilveren bal tegen Sparta in 1904 had meegemaakt, vertelde ons eens ,,'t Was een kwartier voor tijd, Sparta leidde met 3-0, maar toen kregen de Neve en Lutjens het op d'r heupen, jonker, en ze zeiden tegen elkaar „hij zal er in", en hij ginger in, jonker, vier maal achter elkaar in een kwartier". Die woorden „hij zal er in" typeerden het oude „Velocitas" en soms komt in eens weer zöo'n vleug van fanatisme naar boven en dan „gaat hij er ook in". Vooruit lui, pakt dit jaar nog eens flink aan, houdt niet op voordat gewonnen is en werkt dan nog door om de overwinning zoo groot mogelijk te maken. Zoovelen hopen nog eens op een kampioenschap van het oude Blauw-Wit. Dit jaar is een feestjaar, laat het een kam pioensjaar worden tevens Laat trillen de oude muren der K. M. A. Na deze afdwaling komen wij terug op het seizoen'19'20. Het eerste elftal eindigde als no. 4 in de Zuid. Ie klasse; met wat meer fut in de laatste wedstrijden hadden wij best de 3e plaats kunnen bereiken, maar de moed was er blijkbaar uit. Een wedstrijd, waarin het oude vuur nog eens boven kwam, was die tegen Willem II op 't Academieterrein (30). Deze was trouwens, met die tegen N. A. C., wel de beste, die gespeeld is. Een paar gemakkelijke wedstrijden werden verloren, bijv. tegen Middelburg thuis en Wilhelmina uit. 62

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1921 | | pagina 80