JAARVERSLAG 1919 - 1020. Een jaarverslag voor „Stikum"; ziedaar de schoone taak, waarvan ik me zoo goed mogelijk zal kwijten. Om den lezer alle illusies omtrent een verslag over buiten gewone prestaties te ontnemen, wil ik beginnen met voorop te stellen, dat de winterslaap van „Stikum" gebleken is vaster te zijn dan ooit. Enfin, laat ik trachten datgene te memoreeren, wat daarvoor in de termen pleegt te vallen. Alzoo De traditioneele verbroederingsfuif was voor sommige jongstejaars een aanleiding om het „Stikum-tooneel" te be stijgen. En God Bachus èn de verdere bijkomende omstandig heden van dit feest, maakten het optreden tot een klinkend fiasco. Enfin, de bedoeling was goed. „Stikum" wanhoopte. „Nu doen we wat enneEnfin, een rehabilitatie volgde, toen „Ziek gemeld" werd opgevoerd. Door een vrij afwijkende dialoog, om dan nog niet te spreken van het gouden kroontje van den „kolonel", werd een reuzen succes behaald. Dit succes werd benut om nog tweemaal het zelfde filmpje af te draaien en wel éénmaal in de Cavalerie- kazerne en eenmaal in Concordia. „Quo Vadis" hielp ons een handje en het zaakje liep op rolletjes. Nadat deze drie opvoeringen waren gegeven, was de fut er uit en „Stikum" mafte weer. Het Jaarverslag zou nu gevoeglijk beëindigd kunnen worden, doch alvorens de pen van mij af te werpen, wilde ik nog eerst onzen oud regisseur-secretaris-penningmeester-president, den veelzijdigeri „Patji", hartelijk danken voor al datgene wat hij voor „Stikum" heeft gedaan. „Dessau"! Stikum zal je in eere houden! Skeff. 71

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1921 | | pagina 91