ste Veiocitas-aanhungsters, trouwens daarvoor staat de naam Singels borg, had met een i ge andere aanhangsters het idee geopperd om een clubvlag aan te bieden. Onnoodig te zeg gen, dat een dergelijk bewijs van aanhang dankbaar geaccep teerd werd. Toen dan ook na een hartelijk toespraakje van Mejuffrouw Singels midden op het terrein de vlag onder- de tonen van liet Wilhelmus naar boven geheschen werd, voelden we allen den machtigen drang in ons, om te volbren gen wat onze voorgangers gewrocht hebben en hadden we de vaste overtuiging, dat Velocitas niet verloren zou gaan, nu niet en zoolang de K. M. A. bestaat niet. Toen daar voor 't eerst de blauw-wit te kleuren boven de hoof den der elf spelers wapperden als symbool van saamhoorigheid van de cadetten, van de Academie, toen ging er in vele harten een warme sympathie op voor de 25-jarige, voor de jubileerende vereeniging. Laat ons toonen dat onder de vanen van dit nieuwe dundoek even grootsche daden verricht kunnen wor den als vroeger in de afgeloopen periode. Laat de vlag waaien in storm en in regen boven de hoofden, overwint met die kleuren alle moeilijkheden en sneuvelt niet eerder dan ab soluut noodzakelijk is voor liet belang van uw vereeniging. Zoo juist vernam ik weer, dat één van de Yelocitas-leden zich weer onder een andere dan de cadettenvlag geschaard heeft, en het schijnbaar nuttiger vindt om zijn krachten aan een Leidische vereeniging te geven. Laat zulks toch niet meer voorkomen, laat die sportsman een eenling blijven in de cadetten-samenleving, dan zal allicht het besef bij hem op komen, dat hij verkeerd handelt, moreel verraad pleegt. Na deze korte afdwaling kom ik tot het slot van de Ve- locitas-feesten terug. Des Zondagsavonds had „Stikum" zijne krachten beschik baar gesteld 0111 in de loods Charivarins' Storm op te voe ren. Een groote .schare belangstellenden was opgekomen 0111 de artisten aan het werk te zien en inderdaad heeft niemand 81

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 103