82 spijl gehad van zijn (haar) gang haar de keurig versierde loods. Costuunis, decors, verlichting, (waarvoor een speciaal woord van hulde aan de Wajang) en last not least, liet ver toonde spel, alles was in de beste orde en het is zeker niet te veel gezegd, als ik ook „Stikum" een deel van '1 welslagen van het Leest gaarne gun. Dat de avond in den smaak viel, bewijst wel het feit, dat nog tijden daarna op de cantine de wijsjes uit „de Storm" gezongen en gefloten werden. Tot slot van alles werd er natuurlijk gedanst en nog eens gedanst. Tjet had geen handen genoeg 0111 muziek te maken en liep van Jasz band naar het Strijkje en omgekeerd. Dat de muzikanten, ter vergoeding van het feit dat ze zelf niet konden dansen, een extra glas port verdienden, zal wel niemand in twijfel trekken. Booze geesten beweren zelfs, dat de man aan de Turksche Trom er op het laatst absoluut naast sloeg. Dit is echter niet te verwonderen, daar de brave kerel 's middags ook al het diner voor spelers en genoodigden had meegemaakt en daar niet alleen gegeten, maar ter af wisseling ook iets gedronken had. Van dat diner mag ik hier niet veel vertellen, aangezien het er zoo intiem was en zoo gezellig, dat de spelers misschien een herhaling zouden vra gen en ik betwijfel of de kas zich hiertoe leent. Maar wel mag ik vertellen, dat er veel gespeecht is door mensehen die er den slag van hadden; dat Kapitein Donck rechtsbuiten speelde; dat Skiff met moeite weg te krijgen was om zich 1e kleeden voor de Stikum-uitvoering, zoodat zelfs bijna geweld gebruikt moest worden. Verdere bijzonderheden kun nen nieuwsgierigen bij de deelnemers ten allen tijde bekomen. Maar ik keer terug tot liet slot van het feest, en vat mijn draad bij den Turkschen trombonist weer op. Het was laat toen hij zijn laatste galmen door de loods liet gaan en toen Cor Mets de aanwezigen niet alleen een vaarwel, maar tot weerziens toeriep, was het werkelijk tijd om aan rusten te denken.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1922 | | pagina 104